Cmentarz Parafialny w Płazie
PDF Drukuj Email

UWAGI DOTYCZĄCE PORZĄDKU NA CMENTARZU

1. Cmentarz w Płazie jest cmentarzem parafialnym.
Obowiązek utrzymania cmentarza spoczywa wyłącznie na parafii. Na utrzymanie cmentarza nie otrzymujemy żadnych dotacji. Podatek gruntowy, energia, utrzymanie czystości, wywóz śmieci i wszelkie prace pokrywane są z ofiar składanych za groby.

2. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o porządek na cmentarzu.
Niestety zdarza się, że śmieci składa się na cudzych grobach lub w miejscach, z których trudno je usunąć bądź przywozi się śmieci z domów do kontenera na cmentarzu.

3. W okresie letnim narasta ilość zniczy i kwiatów na grobach, a więc tym samym narasta ilość śmieci, które trzeba wywieźć. Pochłania to ogromne sumy naszych ofiar. co roku wywozimy około 20 pełnych kontenerów, co pochłania około 20 tysięcy złotych.
Bardzo prosimy, aby ograniczyć ilość przynoszonych kwiatów. Chrześcijańska troska o zmarłych to przede wszystkim ofiarowana Msza św., modlitwa, dobry czyn, pomoc materialna potrzebującym (np. zamiast wieńców ofiary na Hospicjum).
Nadmierna ilość wieńców, kwiatów i zniczy nie poprawia też estetyki naszego cmentarza.

4. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy podzielają naszą troskę o piękno cmentarza i chrześcijańskie przeżywanie śmierci swoich bliskich.

5. Sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii parafialnej - w godzinach urzędowania.

kupicpigulki.pl/femibion-natal-bez-recepty/

 

Dzisiaj:

5 Grudnia 2022
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 27 dni.

Kalendarz